U plemene německý pinč doporučujeme společně s povinným RTG vyšetřením na dysplazii kyčelních kloubů (DKK), provést také RTG vyšetřením na dysplazii loktů (DLK).
Toto vyšetření se provádí v anestézii a ušetříte tak vašeho pejska případné další anestézii, pokud byste v budoucnu toto vyšetření potřebovali (dnes např. povinné v Rakousku pro účast na výstavě psů). Vyšetření lze provést od věku 12 měsíců.

U plemene trpasličí pinč doporučujeme vyšetření luxace patel od věku 12 měsíců.

Pro obě plemena (něměcký pinč i  trpasličí pinč) doporučujeme vyšetření na dědičné oční vady (DOV), které je v dnešní době jedno z nejběžnějších vyšetřením u daných plemen. Vyšetření má platnost 12 měsíců.

V zahraničí je již zcela běžnou praxí určení genetického profilu krycích psů a chovných fen, v některých státech jsou již i povinnou součástí podmínky uchovnění. Proto doporučujeme zvažte nechat si udělat genetické testy u svých chovných jedinců dle doporučení. 

              • A-locus - u červeného zbarvení srsti
               - B-locus (vloha pro hnědou)
              • - D-locus, alela d1 (dilution - ředění barvy)
              • - VÝHODNÝ BALÍČEK BAREV SRSTI Lokusy A + B + D + E + I + KB
               - vWD (von Willebrandova choroba) pro plemeno německý pinč
              • - DM (degenerativní myelopatie) pro plemeno německý pinč
              • - DNA profil 
              •   
              • Více o problematice zbarvení srsti naleznete zde:  www.genomia.cz 

Popis a vysvětlení k jednotlivým testům naleznete na stránkách laboratoře Genomia, kde si můžete genetické testy i prostřednictvím vašeho veterináře nechat provést. Doporučujeme také sledovat facebookové stránky laboratoře, kde naleznete akční nabídky a také termíny a místa výstav, kde jsou testy prováděny za zvýhodněné ceny. Členům klubu je v rámci spolupráce s laboratoří poskytována sleva 10%.  Podmínky pro poskytnutí slevy naleznete ZDE

GENOMIA - www.genomia.cz

genomia

 

Tvorba chovatelskych stranek